Menu główne

Dowody osobiste - utrudnienia z wnioskami

20.02.2019
Dowód osobisty

W związku z wdrożeniem przez Ministerstwo Cyfryzacji dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, planowane są czasowe przerwy techniczne, które będą miały bezpośredni wpływ na pracę Urzędu Miejskiego w Koszalinie. To efekt technicznych prac serwisowych związanych z planowanym na 4 marca wspomnianym wdrożeniu.

W środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie włączona ponownie w poniedziałek 4 marca.

Natomiast w piątek 1 marca od godz. 11.30 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.

Podsumowując: od 27 lutego 2019 r. nie będzie można składać wniosków o wydanie dowodu osobistego drogą elektroniczną, natomiast 1 marca 2019 r. Wydział Spraw Obywatelskich przyjmuje klientów tylko do godz. 11.30. W poniedziałek 4 marca wszelkie kwestie związane ze składaniem wniosków o wydanie dowodów osobistych i ich wydanie wracają do normy.

Za wynikłe nie z naszej winy niedogodności serdecznie przepraszamy.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku