Menu główne

Wernisaż: Spotkanie w Realu 5

05
04/2019
17:00
Adres wydarzenia: 
Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37-39, Galeria Antresola
Organizator: 

Muzeum w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Już po raz piąty koszaliński malarz Wal Jarosz zaprosił do Koszalina artystów, których spotyka w sieci. Internet sprawił, że możemy oglądać niemal każde dzieło sztuki, poznać dokonania każdego artysty. Twórcy nie poznają się już na wystawach prezentujących ich bieżący dorobek, jak to kiedyś bywało. Teraz pokazują, to, co stworzyli najpierw w  Internecie – na swoich profilach i na portalach sztuce poświęconych.

Jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z pracą, nie odda jej prawdziwych kolorów, faktury, a nawet zapachu farby. Ponadto na wystawę trzeba ze swojego dorobku  coś wybrać, coś, co dla artysty jest ważne – bo najnowsze, bo ciekawe, bo chce tym, a nie innym obrazem pokazać siebie.

I to się właśnie dzieje podczas dorocznych wystaw pod wspólnym tytułem „Poznajmy się w realu”.  Zaproszeni artyści chętnie przyjeżdżają na wernisaże i zawiązują się tu  przyjaźnie skutkujące potem spotkaniami podczas plenerów czy innych wystaw.

Te wystawy są od początku związane z galerią „Antresola” w Muzeum w Koszalinie. W niedużej przestrzeni „rozmawiają” ze sobą nie tylko artyści, ale także ich prace. To także doskonała okazja dla widzów, aby poznali i nawiązali dialog z artystami. To bezcenne doświadczenie móc porozmawiać, zapytać artystę o sposób jego postrzegania świata i skonfrontować swoje odczucia z samym twórcą sztuki, często nie do końca zrozumiałej i pełnej znaków zapytania.

Twórcy biorący udział w „Spotkaniach w Realu” powracają potem do Koszalina na inne wystawy indywidualne lub zbiorowe.

W tym roku w wystawie „Spotkanie w Realu 5” udział wezmą:

Jacek Malinowski,  Renata Kowalczyk,  Ludmiła Sabadini,  Grzegorz Leon Piotrowski,  Maria Bereźnicka -Przyłęcka,  Grzegorz Skrzypek,  Arkadiusz Kulpa,  Bartosz Jarmoliński,  Maciej Jeliński,  Łukasz Prządka,  Małgorzata Bankowska,  Marek Leszczyński,  Adrian Mechocki,  Bogusław Doba,  Maciej Osmycki i Wal Jarosz.

Wernisaż uświetni recital pani Donaty Kuprel-Świeżej.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku