Menu główne

Spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

07
03/2019
17:00
- 07
03/2019
19:00
Adres wydarzenia: 
Sali kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Vincent V. Severski - urodził się w Warszawie w rodzinie oficera wojska polskiego. Studiował prawo na UJ, a następnie w Warszawie.
W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany. Za granicą spędził 13 lat, z tego 12 już po 1990 roku. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika.
Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.
Jest autorem bestsellerowej tetralogii szpiegowskiej „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni”, „Niepokorni”, która sprzedała się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Na jej podstawie powstał serial „Nielegalni” w Canal Plus. Kolejna powieść „Zamęt” otrzymała nominację Empik do bestsellera roku 2018 w kategorii literatura polska. Do ekranizacji tej powieści przymierza się Canal Plus.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku