Menu główne

Otwarcie Zagrody Jamneńskiej

07
04/2019
11:00
Adres wydarzenia: 
ul. Jamneńska 24, Koszalin
Organizator: 

Muzeum w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Uroczyste Otwarcie Zagrody Jamneńskiej odbędzie się   w niedzielę 7 kwietnia w godzinach 11.00 – 17.00.

Otwarciu będzie towarzyszył Jarmark Jamneński, na którym zobaczymy (i będziemy mogli zakupić) prace artystów ludowych i nieprofesjonalnych. Oferta, jak zwykle bogata – moc pięknych, niepowtarzalnych przedmiotów. Nie zabraknie też smakołyków – domowych ciast, pierogów, wędlin, miodów i jamneńskiego piwa.

Podczas otwarcia będziemy mogli podejrzeć i wziąć udział w jednej z największych atrakcji planowanych w zagrodzie – warsztatach rękodzielniczych. Na ten wiosenny okres przygotowaliśmy warsztaty wykonywania palm wielkanocnych oraz odbijania dekoracyjnych stempli.

Jarmark nie może odbyć się bez ludowej muzyki – na scenie wystąpi zespół rodem z Jamna – Jantarowy Kwiat wraz z zaproszonymi gośćmi. Na koniec wystąpi artysta, który inspiruje się tradycją miejskich grajków – Witek – Muzyk Ulicy.

Jednak największą atrakcją będzie zwiedzanie nowo powstałej wystawy etnograficznej w kmiecej chałupie. Ekspozycja została podzielona na dwie części. W pierwszej, interaktywnej, znajduje się przepiękna makieta Jamna oraz atrakcje dla małych i dużych. W drugiej części poznamy jak mieszkali i żyli dawni mieszkańcy Jamna i Łabusza. Może uda się wam wypatrzeć „dzikich lokatorów” czyli jamneńskie julki.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy!

Przypomnijmy, iż projekt pn.”Rekonstrukcja historycznej Zagrody Jamneńskiej z XIX w.” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Wstęp bezpłatny

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku