Menu główne

Galeria Ratusz I piętro prezentuje "Barwy emocji" wernisaż wystawy prac Elżbiety Kalińskiej

05
03/2019
16:30
- 05
03/2019
18:00
Adres wydarzenia: 
I piętro Galerii Ratusz, Urząd Miejski w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7
Organizator: 

Urząd Miejski w Koszalinie

Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Elżbieta Kalińska jest absolwentką I LO im. St. Dubois w Koszalinie, ukończyła Politechnikę Koszalińską na wydziale Inżynierii Materiałowej oraz Studia Podyplomowe o kierunku matematyka i fizyka na tej uczelni. Pracowała jako nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 3 w Koszalinie. Obecnie jest na emeryturze.

Od dawna marzyła o malowaniu, a na realizację tych pragnień przyszedł czas w roku 2017. Powróciła wówczas do swojej dawnej uczelni jako słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie na zajęciach malarskich w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej drugi rok poszerza wiedzę i zdobywa nowe umiejętności pod kierunkiem doktora Bogusława Niewiadomskiego.

W maju 2018 roku została przyjęta do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie. Tu również rozwija się podczas cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez doświadczonego kolegę z Zespołu - Krzysztofa Tracza.

Wraz z Zespołem - w październiku 2018 r. - wzięła udział w plenerze malarskim w Smołdzinie. Jej prace zostały po raz pierwszy zaprezentowane w Galerii Ratusz w listopadzie 2018 r. na zbiorowej wystawie Zespołu Pracy Twórczej Plastyki pt. Trzydzieści lat minęło.

Obecna wystawa indywidualna jest jej pierwszym takim wydarzeniem w życiu. Przedstawia na niej swoje autorskie prace namalowane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Jako początkujący twórca - amator jest ciągle na etapie poszukiwań własnego stylu i techniki. Fascynuje ją budowanie obrazu oparte na pewnej przypadkowości, spontaniczne nakładanie farb i podążanie za tym, co się podczas malowania wydarza. Używa przede wszystkim różnego rodzaju szpachli i farb akrylowych.

Temat wystawy - Barwy emocji - nawiązuje nie tylko do tematyki przedstawionych prac, ale również do uczuć związanych z procesem ich tworzenia. Radość i niepewność, euforia i zwątpienie.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku