Menu główne

Aktualności


1 czerwca zmienia się miejsce przyjmowania wniosków i wydawania kart dużej rodziny - dotyczy to zarówno Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny, jak i Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Zamiast - jak dotychczas - w ratuszu, zainteresowani powinni zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie przy al. Monte Cassino 2. Klienci przyjmowani będą w znajdującej się na parterze sali obsługi  - w poniedziałek w godz. 7.00 – 17.00, a od wtorku do piątku w godz. 7.30 – 14.30.


Witamy Nowego Partnera Programu


Kolejnym Partnerem Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny został : FotoExpress sp. z o.o.

Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnera Programu.


Kolejny Nowy Partner Programu!!!

Jest nam niezmiernie miło przywitać nowego Partnera Programu Koszalińskiej Karty Dużek Rodziny, którym jest DAMTOX Tomasz Bołoz. Serdecznie zapraszamy Koszalińskie rodziny do korzystania z usług.Nowy Partner Programu !

Szanowni Państwo,


kolejnym Partnerem Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny został : "MEBLOWY SKLEP INTERNETOWY MEBLOBRANIE" 

Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnera Programu.


Nowy Partner Programu !


Szanowni Państwo,


kolejnym Partnerem Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny został : "PARK LINOWY CASCADERPARK" 


Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.


Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnera Programu.Nowy Partner Programu !


Szanowni Państwo,

kolejnymi Partnerami Karty Dużej Rodziny zostały następujące firmy: USKI Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego Sp. z o.o., ,,Przystanek Zapiekanka" Monika Hok oraz Dobry Dietetyk Agnieszka Michalska.

Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnera Programu.


Zmiany w Karcie Dużej Rodziny od 1 stycznia 2019 r.


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny. Od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny, według nowych zasad będą mogli ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki do przyznania karty, ale  również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku. Karta dla rodziców będzie wydawana dożywotnio.

W związku z powyższym modyfikacji uległ wzór wniosku o przyznaniu Karty Dużej Rodziny lub wydanie jej duplikatu.


Nowy Partner Programu !


Szanowni Państwo,

kolejnym Partnerem Karty Dużej Rodziny została firma TOVI Krzysztof Wójcik.

Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnera Programu.Nowy Partner Programu !


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowego Partnera Programu Centrum Medycznego Beta-Tarnowski, Banku Ochrony Środowiska oraz sklepu internetowego https://sklep.swiatkwiatow.pl/.


Nowy wzór Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny!


Szanowni Państwo,

od lutego 2018 roku zmieniony został wzór Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny w związku z przyjęciem nowego systemu identyfikacji wizualnej Miasta. Ważne: dotychczas wydane Karty zachowują swoją ważność.


 


Elektroniczna Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny


Szanowni Państwo,

w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu unieważnienia Karty Dużej Rodziny, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny (Dz. U. poz. 2449), informujemy, że OD 1 STYCZNIA 2018 ROKU ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WNIOSKOWANIA O NOWĄ FORMĘ KARTY DUŻEJ RODZINY – ELEKTRONICZNĄ.

W przypadku osób, które do dnia 31 grudnia 2017 r. złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny, przyznanie Karty elektronicznej będzie bezpłatne w przypadku gdy złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w formie elektronicznej) do dnia 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadku gdy od dnia 1 stycznia 2018 r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę Karty, do wniosku musi być złączony dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie 9,21 zł.

Zachęcamy do składania uproszczonych wniosków o dodatkową formę Karty przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/

Więcej informacji o elektronicznej Karcie Dużej Rodziny można znaleźć na stronie https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/

Infografika - aplikacja mobilna

Jak wypełnić wniosek elektroniczny?Zmiana terminu ważności Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny !


Szanowni Państwo,

od 1 stycznia 2017 roku zacznie obowiązywać Uchwała nr XXVI/357/2016 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 22 grudnia 2016 roku zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Koszalińska Karta Dużej Rodziny”.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez Uchwałę rodzice otrzymają Kartę bezterminowo, a dzieci otrzymają Kartę do 18. roku życia, a jeżeli będą kontynuować naukę maksymalnie do 25. roku życia.

Zmienił się także wzór wniosku dla rodzin i oraz dla firm przystępujących do Programu Koszalińska Karta Dużej Rodziny. Więcej informacji w zakładce Krop po kroku oraz Partnerzy Programu.

 

Zmiany w Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny!


Szanowni Państwo,

w związku ze zmianami w ustawie o Karcie Dużej Rodziny zapraszam do zapoznania się ze zmianami w zakresie przyznawania Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny w zakładce Krok po kroku.


Kolejny Partner w Programie!


Szanowni Państwo,

kolejnym Partnerem Karty Dużej Rodziny został AJKAN - szkolenia, Bajkowa Chatka - sklep z artykułami dla dzieci oraz sklep Moda KIDS&YOUNG z odzieżą i obuwiem dla dzieci, a także KA - TRANS. Szczegóły w zakładce Partnerzy Programu.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Partnerów Programu.


Zaproszenie Prezydenta Koszalina

Szanowni Państwo,

Program Koszalińska Karta Dużej Rodziny skierowaliśmy do koszalińskich rodzin, które wychowują co najmniej troje dzieci. Naszym głównym celem jako samorządu i społeczności jest działanie na rzecz stałego wzrostu liczby mieszkańców, wsparcie rodzin wielodzietnych, a także ułatwienie im codziennego życia.

Koszalin jest kolejnym miastem w Polsce, które wprowadza udogodnienia dla rodzin wielodzietnych. Duże rodziny to kapitał naszego miasta, dlatego wspólnie chcemy o nie dbać, aby mogły one żyć w przyjaznym mieście, otoczone wsparciem i pomocą.

Z całego serca zapraszam do wzięcia udziału w Programie. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ulgi, które obowiązywać będą w miejskich instytucjach kultury, sportu, a także u lokalnych przedsiębiorców – partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny. Wystarczy wypełnić wniosek, przyjść do Urzędu, odebrać Kartę i z niej skorzystać.

Chcemy zapewnić Państwu jak najlepsze warunki do życia w Koszalinie, bo dobrze funkcjonująca rodzina jest fundamentem całej społeczności.


Serdecznie zapraszam 

Piotr Jedliński

Prezydent Koszalina

W zakładce "Krok po kroku" znajdziecie Państwo informacje jak przystąpić do programu. Zakładka "Partnerzy Programu, Katalog zniżek" to lista wszystkich instytucji i przedsiębiorców, którzy oferują zniżki na swoje produkty i usługi w ramach Programu.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku